FyzioKids a Zdravotní cvičení

Online přihláška

Kroužky a kurzy

/ zvolte příslušný odkaz

Kroužky FyzioKids a Zdravotní cvičení jsou určeny všem.
Volba kroužku závisí na individuálním posouzení
a zhodnocení více faktorů, proto je vhodné domluvit si nejprve konzultaci s lektorem.

V Atipicu se řídíme fakty a stojíme si za tím, že správným cvičením dokážeme zásadně ovlivnit postavení těla a tím
i kvalitu života.

Pozor na tvrzení, že dítě samo vyroste z problému plochých nohou, kulatých zad, nadměrné lordózy, nebo že postavení nohou do X je dané a že ho nelze více ovlivnit – to není pravda! A co ploché nohy? Že je má každý druhý? Ano, to je fakt, ovšem milné je tvrzení, že není jiného řešení, než nosit ortopedické vložky!

Je až neuvěřitelné, kolik lze ovlivnit správnými pohybovými návyky, při správném držení těla. Zdravotní cvičení poukáže na konkrétní problémy a propojením praxe a teorie nabídne řešení. FyzioKids navazuje na individuální pohybovou terapii, díky níž lze jít do hloubky problému, aktivuje se hluboký stabilizační systém, mění se vadné pohybové návyky ve správné pohybové vzorce, učí se inteligentnímu pohybu.
Obojí jak FyzioKids, tak Zdravotní cvičení jsou cestou k uvědomění si špatného držení těla a vedení pohybu.

Zdravotní cvičení se zaměřuje především na protažení zkrácených svalů a posílení svalů ochablých, které mají přímý vliv na špatné držení těla. Zdravotní cvičení je také kompenzací ke každému tréninku, zejména pak jednostranných sportů, jakými jsou například florbal, tenis i fotbal. FyzioKids je velmi potřebný zejména dnes, v době, kdy děti tráví hodně času v lavicích a u počítačů, trpí nedostatkem pohybu a už v dětském věku je na nich jasně patrný důsledek sedavého způsobu života, nemluvě o špatném způsobu vedení pohybu.

Problémy dětí spojené se špatným držením těla se stále prohlubují, tělo i mozek si upevňují špatné pohybové návyky, které přechází v chybné pohybové stereotypy, jež v konečném důsledku vedou ke ztrátě kvality života.

FyzioKids a Zdravotní cvičení jsou krokem správným směrem a jsou skutečně pro každého.

informační letak 2014

TIP:
Ucelený přehled všech kroužků a kurzů naleznete vpravo v sekci ROZVRHY. V rychlé orientaci Vám pomůže barva kroužku z nabídky.