Podzimní běh lyžařů – 24.11.2019

V neděli se na Vávrově palouku v Senohrabech konal již 63.ročník lesního běhu lyžařů. Jako každý rok byly tratě blátivé, náročné a dobře připravené. Zkrátka kros jak má být. V cíli na závodnice a závodníky čekal horký čaj, džusík, sušenka a bohatý výběr ovoce. Do koho se dala zima, ten se mohl ohřát u plápolajícího ohně.

Atipicu se i ma Vávrově palouku dařilo. V nejmladší kategorii doběhli Josefka i Štěpánek Pavliščovi na 6. místech. Nela Kaštovská skončila ve velké konkurenci závodnic v horní polovině startovního pole na 22. místě a ještě lépe dopadl Michal na místě 12. Andulka Pavliščová potvrdila podzimní formu a s přehledem si doběhla ve svém závodě pro vítězství. Napodobila tak svoji sestru Mařenku, která ve strhujícím finiši, řečeno koňskou terminologií, vyhrála o nos.

Krásný  a tradiční závod byl poprvé pojmenován jako Memoriál Ály Syrovatského, letitého propagátora a organizátora běhu a běžeckého lyžování v Senohrabech. Ke sportování zde přivedl nejedno mládě a tak není divu, že  při vzpomínce  na něj ukáply i slzičky. Z hojné účasti mladých závodníků a závodnic by měl jistě radost.