Výletnění s Atipicem 2019 / 4. den

Čtvrtek 22. 8. 2019 / 4. den

Ráno jsme se opět sešli v tělocvičně, rozehřáli jsme se babou ve dvojicích, rozcvičili se a pustili se do 3. kola táborovky „Lovci a sběrači“. Stihli jsme ještě vybíjenou a pak tradá na Radlík.

Všichni už se těšili do lesa, na sbírání hub.Každý tým obdržel stejnou bio igelitku, pro snadné porovnání výsledků houbaření a šlo se sbírat. Jenže naše bio igelitky začaly se svým rozkladem už po pár minutách a tak se nakonec sbíralo do všeho možného. Hub je v lese tolik, že je překračujete a vybíráte si jen ty nejlepší z nejlepších. Děti to samozřejmě bavilo natolik, že jsme nabrali mega zpoždění.

Místo abychom došli do Zahořan, domluvili jsme si oběd o hodinku dříve, abychom se zbavili nasbíraných hub. Cestou jsme stihli ještě 2x táborovku „Bouřka“ a v pohodě došli na oběd. Na Staré byli nadšený, při pohledu na 3 přetékající pekáče, měli o program na zbytek dne postaráno ;o) No, my jsme se nacpali buchtičkami se šodó, obnovili síly a vrátili se k původnímu záměru, přesunout se do Zahořan a odběhnout Kros-Brody.

Opět nastala nenadálá situace, protože předchozí vydatné deště zapříčinili poškození vyskládaných cestiček pro přechod suchou nohou. Nic jsme nevzdali, rozhodli jsme se pro výstavbu cest. Tím pádem neseme zásluhu na obnově pěší turistiky přes Zahořanské brody ;o) Děti se alespoň patřičně seznámily s tratí a potrénovaly přechody po vyskládaných kamenech a kládách. Závod by po trojicích a měli jsme i 2 složené běhy. V cíli se posvačilo a opět jsme se vydali na cestu do Libře. I dnes jsme si udělali zmrzlinkovou zastávku u Lucky s Alešem a víc času, než dojít na autobus už jsme neměli.

Bylo to super ;o)
Ušoupané nožky nahoru „Výletňáci“ a zítra naposledy…
Lucka, Aleš a píta